Prijava
Croatian English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Novosti

Bayern u derbiju deklasirao Schalke, Mandžukić odmarao

U derbiju 21. kola nogometnog prvenstva Njemačke, Bayern je kod kuće uvjerljivo pobijedio Schalke sa 4-0, a strijelci su bili David Alaba (19-11m, 51), Bastian Schweinsteiger (32) i Mario Gómez (63). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je u prošlom kolu bio dvostruki strijelac za Bayern, utakmicu je prosjedio na klupi za pričuve. No, i dalje sa ukupno 14 pogodaka dijeli prvo mjesto najboljih strijelaca Bundeslige zajedno sa Stefanom Kiesslingom (Bayer Leverkusen) i Robertom Lewandowskim (Borussia Dortmund).

Najveće iznenađenje dosad završenih subotnjih utakmica 21. kola Bundeslige je poraz aktualnih prvaka, nogometaša Borussije u Dortmundu. Hamburg je slavio kod prvaka s 4-1.

Inače, Borussiju su pokopali spomenuti Rudnevs i Korejac Heung-Min Son - obojica su postigli po dva pogotka.
Početak utakmice nije mogao nagovijestiti takav potop domaćina jer je u 17. minuti Borussija povela goloma Roberta Lewandowskoga. Iskoristio je Poljak neodlučnost Westermanna i svladao Adlera za vodstvo domaćina. No, već u sljedećem napadu je Latvijac Artoms Rudnevs izjednačio, što mu je bio prvi od dva pogotka ove subote.

Za Borussiju je to bio već treći domaći poraz u sezoni, što je mnogo više no što imaju suparnici Kloppove momčadi za vrh ljestvice. Također, Hamburg ove sezone nije bio dobar gost i ovo mu je tek treća pobjeda u sezoni, a pogotovo treba naglasiti da je Hamburg na deset gostujućih utakmica do ove subote zabio samo devet golova. U ovih 90 minuta protiv prvaka je uspio zabiti skoro polovicu dosadašnjih golova na strani.

Inače, Bayern naravno i dalje čvrsto drži vrh Bundeslige sa čak 12 bodova prednosti ispred Borussije Dortmund.